indonezja.info
wakacje Indonezja- Oferta Hoteli- Tanie hostele- Bali- Przewodniki i mapy- Rent-a-car- Konsulaty- -
- Wakacje- O kraju- Zdjęcia i filmy z Indonezji- Kontakt-

Bali to indonezyjska wyspa w w archipelagu Małych Wysp Sundajskich. Jest położona w łańcuchu wysp mając od wschodu wyspę Jawa, a od zachodu Lombok.

Powierzchnia: 5,6 tys. km2
Długość: 145 km
Szerokość: 80 km
Liczba mieszkańców: 2,9 mln mieszk. (1995)
Odległość od Jawy: 3,2 km
Najwyższe wzniesienie: czynny wulkan Agung 3142 m n.p.m. (ostatnia erupcja w marcu 1963)

ZOBACZ KONIECZNIE
OFERTĘ WYPOCZYNKU
wakacje

Ludność stanowią głównie Balijczycy wyznający hinduizm, a muzułmanie stanowią kilkuprocentową mniejszość.

Główne miasta:

  • Denpasar (stolica)
  • Singaraja
  • Klungkung

Międzynarodowy port lotniczy Ngurah Rai.

Na wyspie znajduje się wulkaniczne pasmo górskie z najwyższym szczytem Agung o wysokości 3142 m n.p.m., na południu wyspy znajdują się urodzajne tereny nizinne i wyżynne. Znaczną część wyspy porastają lasy tropikalne. Klimat równikowy wilgotny o średniej temperaturze rocznej 25-27°C i średnich opadach rocznych opady 1400-1700 mm. W sierpniu i wrześniu pora sucha.

Na sztucznie nawadnianych, w 25%, terenach rolniczych uprawia się: ryż, kawę, kakaowiec, pieprz, wanilię, goździkowiec, palmę kokosową, trzcinę cukrową, i drzewa owocowe. Hodowla bydła i trzody chlewnej. Decydujące znaczenie dla gospodarki tej wyspy ma turystyka. Po zamachu terrorystycznym z 2002 roku, ruch turystyczny drastycznie zmniejszył się.

Bali znane jest w świecie z oryginalnego, charakterystycznego folkloru, architektury, rzeźby, malarstwa, a także muzyki i tańca. Sztuka Bali będąca pod wpływem sztuki hinduskiej charakteryzuje się bogatą roślinną i fantastyczną ornamentyką. Znane jest balijskie złotnictwo i płatnerstwo. Muzyka charakterysuje się wykorzystaniem instrumentu gamelan. Oryginalny teatr cieni wayang.

(źródło: Wikipedia)


wakacje na Dominikanie

kontakt: